Yağ Doldurma ( Lipofilling ) Vücut Kısımları

Yağ DoldurmaYağ transferi (Lipofilling), vücudumuzun herhangi bir bölgesinden alınan yağların doku eksikliği mevcut durumu iyileştirmek veya şekil vermek, hatta daha genç görünüm için vücudumuzda eksik olan herhangi bir yere kalça, baldır, uyluk iç yüzü, genital bölge, el sırtı, yüzdeki kırışık veya çökük bölgelere, skar dokusu altına enjekte edilmesidir. Kamufle etmenin yanında bir çeşit tedavi imkanı da verir. Aslında yağ transferi günümüzdeki kök hücre naklinin bir çeşididir. Yağ transferi ile, yağ dokusu o bölgedeki eksik dokunun yerini alır, yüzde derin çizgiler ve kırışıklıklar kaybolur ve nereye uygulandıysa bir volüm eklenmiş olur.

Yağ transferi hakkında

Yağ transferi yıllarca volüm yani hacim eklemek olarak yorumlandı. Sonuçlarının da herkes için farklı olması yani değişken olması da bir problemdi. Son yıllarda başarılı teknik uygulamalar ve çok gelişmiş ekipman kullanımıyla sonuçlar çok iyidir. Bize yüz ve vücudun herhangi bir yerini düzeltme imkanı, daha genç ve biçimli bir şekil verebilmeyi kazandırmıştır.

Bu yeni teknikler ile uzun süreli yani kalıcılığı uzun uygulamalar yapabilmekteyiz. Çünkü alınan yağ hücreleri (kök hücreler) canlılklarını uzun süre korumaktadırlar. Günümüzde gerçektende estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında daha dolgun, daha genç bir görünümü sağlamada rakipsiz bir yöntemdir. Diğer çok büyük bir avantajıda kendi vücudunuzdan alındığı için bu dokuların uzun süre kalıcılığı ve toleransının çok iyi olmasıdır.

Yağ transferi değerlendirme

Konsültasyon sırasında doktorunuz sizin tıbbi özgeçmişinizi ve aldığınız ilaçları sorgular. Aynı zamanda size yağ transferinin mekanizmasını ve ne beklemeniz gerektiği tartışılır.

Yağ transferi işleminden ne beklenmeli

Yağ tranferi lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.Bu durum uygulama yerlerine ve uygulamanın büyüklüğüne gore değişir.
  • Doktorunuz kanül denilen ince iğnelerle yağdan zengin bölgelerden (karın, kalça gibi) yağ alır. Bu işlem liposuction’a çok benzer.
  • Yağ hücreleri santrifüje edilir. Böylece sağlam hücreler geride kalır.
  • Canlı yağ hücreleri çok ince kanüller ile tedavi edilecek bölgeye enjekte edilir.
Enjekte edilen yağların iyi kan dolaşımına sahip küçük ceplere veya kanallara verilmesi işlemin uzun süre kalıcılığı ve başarısı için gereklidir. Bu işlemde bir çeşit deri nakline benzer. Günümüzde bu uygulama en çok yüze uygulanır. Çok başarılı olan diğer vücut bölgeleri de el sırtına, bacak, kalça ve penil bölgeyedir. Kısaca bu yöntemle popo büyütme ve şekil verme, bacak eğriliklerinde şekil verme, baldır yani alt bacak yine eğrilik ve zayıflıklarında kamufle etmek için çok başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Yine penil bölgeye yağ transferleri ile de kişinin isteklerine göre daha memnun edici sonuçlar almak mümkün.

Yağ transferi sonrası iyileşme

Bu uygulama sonrası size antibiyotik ve bazı antiviral ilaçlar (bazı kişiler herpes-uçuk sorunu yaşayanlar için) verilebilir.

İyileşme döneminde bunları bilmekte fayda var:
  • Çok hafif ağrılarınız için parasetamol grubu ilaçlar alabilirsiniz.
  • Yüz için uygulamalarda en az 6 saat sıcak içecek ve yiyecekten uzak durmalısınız.
  • Uygulama sonrası bir miktar şişme ve morarma olabilir. Soğuk kompres ve bazı pomadlar size önerilecektir.
  • Uygulama yerine bağlı olarak hafif bir bandaj uygulanabilir. Bazen liposuction işlemi ile beraber yapıldığında korse giyilebilir. Tedavi edilen bölgenin eleve edilmesi yani yukarıda tutulması önerilir.

Seçiminiz

Bu web sitesi size bir başlangıç noktası olmak için planlanmıştır. Operasyonlar ve uygulamalar için Sık Sorulan Sorular (SSS) da cevapları bulabilirsiniz. Gene de sormak istedikleriniz için özel görüşmek ve randevu almak için iletişim formunu kullanarak veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Sayfa Başı
Bilgi almak istediğiniz konularda formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz...
Ad Soyad
Telefon
E-Mail
Resimdeki Yazı
 
Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin
Videolar
Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Bize Ulaşın
Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik plastik cerrahi ile ilgilenen kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçi ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur. Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası resimleri yayınlanmamaktadır. Bu sitede anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir reklam unsuru barındırmamakta, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlıklı sonuç almak için mutlaka uzmanımıza başvurunuz.
Web Tasarımı ve Google Seo