Liposelection

Selektif yani seçilmiş bir uygulama olan bu işlem yine seçilmiş vücutlara hizmet eder. Çok gelişmiş bir sistem ile hedef sizin istenmeyen yağ dokunuzdur. Amaç ise aynı yani vücudunuza şekil vermektir.

Liposelection nedir?

Şekil verilecek vücut bölgesine öncelikle serum fizyolojik,lokal anestezik ve adrenalinli bir sıvı verilir. Lokal uyuşukluk meydana gelir ve kan damarları da küçülmüş olur. Böylece morarma ve kanama olmaz.Ultrasonik enerji ve bazen lazer enerji ile yağ parçalanması da hedeflenir. Daha sonra küçük bir prob yağlı dokuya hedeflenir. Seçici olarak yağ dokusu sıvılaştırılarak buradan çekilir. Yağ dokusunu çevreleyen dokular bu işlemden minimal etkilenir.

Liposelection klasik liposuctiondan farklı mı?

Liposelection istenmeyen yağları almanın kesin, etkili ve yeni bir yoludur. Klasik liposuctiondan farkı ultrasonikve lazer enerjilerini kullanmasıdır. Etkili bir yöntemle vücuda şekil verirken ağrı, morarma ve şişlik gibi olası sorunlar bu yöntemde minimaldir.

Liposelection ileyapılan liposuction benim için doğru bir tercih mi?

Diyet ve egzersize rağmen vücudunuzun belirli yerlerinde dirençli alanlara sahipseniz ve bu alanlarda yağ birikmesi sizi hayal kırıklığına uğratıyorsa bu yöntem sizin için çözüm olabilir. Eğer sağlıklıysanız ve hızlı, ağrısız bir çözüm arıyorsanız liposelection uygulanabilir. Sınırlı bir miktar yağ alınabilen bu yöntem için ve aday bölgeler konusunda doktorunuzdan yardım almalısınız.

Liposelection ile liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Karın, uyluk, diz kapakları, kalça, sırt bölgesi, kollar, erkek memesi, bel, çene, boyun bölgesinde çok etkilidir.

Liposelection liposuction sonrası iyileşme durumu nasıl olur?

Bu durum ne kadar yoğun bu işlemin uygulanmasına bağlıdır. Tedavi edilen alan, yağ miktarına bağlıdır. Önemli nokta gerçekçi beklentileri doktorunuzla paylaşmanızdır.